სასამართლოს გუშაგმა ჟურნალისტებისთვის ზუგდიდში სემინარი ჩაატარა
27 აპრილს საქართველოს სასამართლოს გუშაგმა მედიის ადგილობრივი წარმომადგენლებისთვის ზუგდიდში სემინარი ჩაატარა თემაზე: სასამართლო რეფორმის აქტუალური საკითხები.
შეხვედრაზე მოწვეული ექსპერტები იყვნენ იურისტები - ნიკა სიმონიშვილი და მეგი შამათავა.
ნიკა სიმონიშვილმა მოსამართლეთა დანიშვნები და სასამართლოში კორპორატივიზმის საკითხები მიმოიხილა.
მეგი შამათავამ კი ორგანიზაციის პროექტის „სასამართლო სისტემის ეფექტიანობის ინდექსის“ პრეზენტაცია გამართა და სასამართლო სისტემის ანგარიშვალდებულებასა და გამჭვირვალობასთან დაკავშირებით ისაუბრა.
შეხვედრა დისკუსიის რეჟიმში გაგრძელდა.
საქართველოს სასამართლოს გუშაგი რეგულარულ რეჟიმში ატარებს ცნობიერების ამაღლების აქტივობებს მედიის, სტუდენტებისა და საზოგადოების წარმომადგენლებისთვის სასამართლო სისტემაში არსებული გამოწვევების შესახებ.
ღონისძიება ჩატარდა სასამართლოს გუშაგის პროექტის „საქართველოს სასამართლოს ეფექტიანობის ინდექსი” ფარგლებში ნიდერლანდების სამეფოს საელჩოს მხარდაჭერით.

Court Watch held a seminar for journalists in Zugdidi
On April 27, the Georgian Court Watch held a seminar for local media representatives in Zugdidi on the topic: topical issues of judicial reform.
The invited experts were lawyers Nika Simonishvili and Megi Shamatava.
Nika Simonishvili reviewed judicial appointments and issues of corporativism in the court.
Megi Shamatava held a presentation on the organization's project "judicial system efficiency index" and spoke about accountability and transparency of the judiciary.
The meeting continued in the mode of discussion.
The Georgian Court Watch regularly conducts awareness-raising activities for media, students, and public representatives about challenges in the court system.
The event was held with the support of the project of the Georgian Court Watch: "Georgian Court efficiency index" with the embassy of the Kingdom of the Netherlands.