სასამართლოს გუშაგების ქსელის შეხვედრაზე ქუთაისის სასამართლოების შესახებ მომზადებული ანგარიში განიხილეს
16.12.2022
2022 წლის 16 დეკემბერს, საქართველოს სასამართლოს გუშაგის ინიციატივით სასამართლოს გუშაგების ქსელის მორიგი შეხვედრა გაიმართა ქუთაისში, რომლის წევრები არიან ადვოკატები და სასამართლოს თემით დაინტერესებული აქტიური მოქალაქეები.
შეხვედრას უძღვებოდნენ საქართველოს სასამართლოს გუშაგის დირექტორი ნაზი ჯანეზაშვილი და სამართლებრივი ექსპერტი - ქეთი გაჩეჩილაძე.
შეხვედრაზე, ნაზი ჯანეზაშვილმა ქსელის წევრებს ქუთაისის საქალაქო და სააპელაციო სასამართლოების შესახებ ანგარიში გააცნო, რომელიც პროექტის ფარგლებში მომზადდა. ქეთი გაჩეჩილაძემ კი პრეზენტაცია გამართა სასამართლო რეფორმების თაობაზე.
სასამართლოს გუშაგების ქსელი პროექტის „აქტიური მოქალაქეების ჩართულობა უკეთესი სასამართლო სისტემისათვის” ფარგლებში შეიქმნა. პროექტი ხორციელდება ევროპის ფონდის დაფინანსებით, დანიის საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს გრანტის ფარგლებში.
პროექტის მიზანია, სასამართლოს დამოუკიდებლობის, მიუკერძოებლობისა და ეფექტიანობის გაუმჯობესება სამოქალაქო მონაწილეობით, მონიტორინგითა და ადვოკატირებით. შესაბამისად, საქართველოს სასამართლოს გუშაგმა შექმნა აქტიური მოქალაქეების ქსელი ქუთაისსა და რუსთავში.

The report on Kutaisi courts was discussed at the meeting of the network of courtwatchers
On December 2022, 16, at the initiative of the Georgian Court Watch, another meeting of the court Watch Network was held in Kutaisi, whose members are lawyers and active citizens interested in the topic of the Judiciary.
The meeting was led by the director of the Georgian Court Watch Nazi Janezashvili and legal expert Keti Gachechiladze.
At the meeting, Nazi Janezashvili introduced the report on Kutaisi city and appellate courts to the members of the network, which was prepared within the framework of the project. Keti Gachechiladze held a presentation on judicial reforms.
The network of court Watchmen was created within the framework of the project "active citizen engagement for a better judicial system". The project is funded by the European fund, within the framework of the grant of the Danish international development agency.
The project aims to improve the independence, impartiality, and efficiency of the judiciary through civic participation, monitoring, and advocacy. Accordingly, the Georgian Court Watch has created a network of active citizens in Kutaisi and Rustavi.