გორის სახელმწიფო უნივერსიტეტში სტუდენტებთან შეხვედრა გაიმართა
18 ნოემბერს გორის სახელმწიფო უნივერსიტეტში სასამართლოს გუშაგის წარმომადგენლებმა სტუდენტებთან საჯარო შეხვედრა გამართეს.
სასამართლოს გუშაგის დირექტორმა ნაზი ჯანეზაშვილმა აუდიტორიას „მოქალაქეთა მიერ სასამართლოების მონიტორინგი“-ს პროექტი გააცნო, რომელსაც ახორციელებს საქართველოს სასამართლოს გუშაგი USAID სამართლის უზენაესობის პროგრამის მხარდაჭერით. აღსანიშნავია, რომ მოხალისეთა მიერ სასამართლო პროცესების მონიტორინგში მონაწილეობის მიღება შეუძლია ნებისმიერ დაინტერესებულ პირს.
ორგანიზაციის ანალიტიკოსისგან, მეგი შამათავასგან, სტუდენტებმა ინფორმაცია მიიღეს სასამართლოს გუშაგის ონლაინ გამოცემის, CourtWatch.ge-სთვის (პროექტი ხორციელდება ეროვნული წვლილი დემოკრატიისათვის (NED) მხარდაჭერით) მომზადებულ სტატიებზე მუშაობისას გამოვლენილ სხვადასხვა საკითხებზეც.

Meeting with students held at Gori State University
On November 18, representatives of Court Watch held a public meeting with students at Gori State University.
The director of the organization, Nazi Janezashvili, introduced to the audience the project "Citizens Monitor Courts", which is implemented by Georgian Court Watch with the support of the USAID Rule of Law Program. It should be noted, any interested person can participate in the monitoring of court processes as a volunteer.
At the meeting, the organization’s analyst - Megi Shamatava spoke about the problems and trends identified while working on articles prepared for the online publication of the Court Watch, CourtWatch.ge (a project supported by the National Endowment for Democracy (NED).