Fundacja Court Watch Polska-ს წარმომადგენლებმა დასავლეთ საქართველოს მოხალისეებისთვის ტრენინგი ჩაატარეს
06.11.2022
2022 წ. 6 ნოემბერს, საქართველოს სასამართლოს გუშაგის ინიციატივით Fundacja Court Watch Polska-ს თავმჯდომარემ, ბარტოშ პილიტოვსკიმ და ამავე ორგანიზაციის დირექტორმა, დარია ჰოფმანმა, სასამართლო პროცესების მონიტორინგის შესახებ ტრენინგი სასამართლოს გუშაგის დასავლეთ საქართველოს სასამართლოების დამკვირვებლებისთვის ჩაატარეს.
ღონისძიება სასამართლოს გუშაგის დირექტორმა, ნაზი ჯანეზაშვილმა გახსნა. ბარტოშ პილიტოვსკიმ და დარია ჰოფმანმა სასამართლო პროცესების მონიტორინგის მეთოდოლოგიაზე ისაუბრეს და ტრენინგის მონაწილეებს საკუთარი ქვეყნის გამოცდილება გაუზიარეს. აღსანიშნავია, რომ Fundacja Court Watch Polska პოლონეთში სასამართლოების მონიტორინგს უკვე 10 წელია ახორციელებს.
ტრენინგი ჩატარდა მოქალაქეთა მიერ სასამართლოების მონიტორინგის პროექტის ფარგლებში, რომელიც დაფინანსებულია USAID სამართლის უზენაესობის პროგრამის მიერ.
ასევე - პროექტის „პარტნიორობა უკეთესი სასამართლოებისთვის“ ფარგლებში თანადაფინანსებული პოლონურ-ამერიკული თავისუფლების ფონდის მიერ, RITA - “რეგიონი გარდამავალ პერიოდში” პროგრამა.

Fundacja Court Watch Polska representatives conducted training for volunteers from Western Georgia
On November 6, with the initiative of the Georgian Court Watch, the chairman of Fundacja Court Watch Polska, Bartosz Pilitowski, and the director of the same organization, Daria Hofman, conducted a training on court monitoring for observers of the courts of western Georgia.
The event was opened by the director of Georgian Court Watch, Nazi Janezashvili. Bartosz Pilitowski and Daria Hoffman talked about the methodology of monitoring the trials and shared the experience of their country with the training participants. It should be noted that Fundacja Court Watch Polska has been monitoring the courts in Poland for 10 years already.
The training was conducted within the framework of The Citizen court monitoring project funded by the USAID rule of Law Program. Also within the framework of the project" Partnership for better courts "co-financed by the Polish-American Freedom Foundation, RITA -" region in transition " program.