Fundacja Court Watch Polska-ს წარმომადგენლების ტრენინგი აღმოსავლეთ საქართველოს მოხალისეებისთვის
7-8 ნოემბერს, საქართველოს სასამართლოს გუშაგის ინიციატივით Fundacja Court Watch Polska-ს წარმომადგენლებმა ბარტოშ პილიტოვსკიმ, დარია ჰოფმანმა და ამავე ორგანიზაციის მოხალისე-დამკვირვებლებმა დანიელ ვაიდმაჩმა და დამიან ბლაზკამ სასამართლო პროცესების მონიტორინგის შესახებ ტრენინგი სასამართლოს გუშაგის აღმოსავლეთ საქართველოს სასამართლოების დამკვირვებლებისთვის ჩაატარეს.
ღონისძიება სასამართლოს გუშაგის დირექტორმა, ნაზი ჯანეზაშვილმა გახსნა. ბარტოშ პილიტოვსკიმ და დარია ჰოფმანმა სასამართლო პროცესების მონიტორინგის მეთოდოლოგიაზე ისაუბრეს, ხოლო პოლონელმა მოხალისეებმა ტრენინგის მონაწილეებს საკუთარი ქვეყნის გამოცდილება გაუზიარეს. აღსანიშნავია, რომ Fundacja Court Watch Polska პოლონეთში სასამართლოების მონიტორინგს უკვე 10 წელზე მეტია ახორციელებს.
შეხვედრა კითხვა-პასუხის რეჟიმში მოხალისეების აქტიური ჩართულობით წარიმართა.
ტრენინგი ჩატარდა მოქალაქეთა მიერ სასამართლოების მონიტორინგის პროექტის ფარგლებში, რომელიც დაფინანსებულია USAID სამართლის უზენაესობის პროგრამის მიერ. ასევე - პროექტის „პარტნიორობა უკეთესი სასამართლოებისთვის“ ფარგლებში თანადაფინანსებული პოლონურ-ამერიკული თავისუფლების ფონდის მიერ, RITA - “რეგიონი გარდამავალ პერიოდში” პროგრამა.

On November 7-8, with the initiative of the Georgian Court Watch, representatives of Fundacja Court Watch Polska Bartosz Pilitowski, Daria Hoffman and volunteer observers of the same organization Daniel Weidmach and Damian Blazka conducted a training on court monitoring for observers of the courts of eastern Georgia.
The event was opened by the director of the Court Watch, Nazi Janezashvili. Bartosz Pilitowski and Daria Hoffmann talked about the methodology of monitoring the trials, and Polish volunteers shared their experience with the training participants. It should be noted that Fundacja Court Watch Polska has been monitoring courts in Poland for more than 10 years.
The meeting was conducted in the mode of questions and answers, with the active involvement of volunteers.
The training was conducted within the framework of The Citizen court monitoring project funded by the USAID rule of Law Program. Also within the framework of the project" Partnership for better courts "co-financed by the Polish-American Freedom Foundation, RITA -" region in transition " program.